8 tekstów, które są ciekawsze niż szczegóły rozwodu Angeliny Jolie i Brada Pitta

ilustracja: Edwina White

Ok, rozwodzą się. Mną wczoraj ta informacja również wstrząsnęła, bo wydawało się, że kolejne podłe plotki i tragedie osobiste tylko umacniają ich we wzajemnym uczuciu. No cóż, bywa tak, że czasami to nie wystarcza. Miejmy nadzieję, że sprawę załatwią elegancko i bez szkody dla dzieci. I tyle, dajmy im to załatwić w spokoju, zamiast szukać potencjalnych kochanek i kochanków, sugerować umieranie Jolie, problemy alkoholowe Pitta i całą resztę „argumentów”, które nagle z wyssanych z palca pogłosek zamieniły się w prawdopodobne przyczyny rozstania. Rozumiem, że Brangelina świetnie się teraz klika, ale polskie media po raz kolejny udowadniają, że nie rozumieją internetu, a budowanie stu artykulików na jeden temat nie ma żadnego sensu.

Dlatego też postanowiłem przedstawić listę ośmiu tekstów dostępnych w sieci, które są ciekawsze niż grzebanie w prywatności Jolie-Pitt.

  1. „The New Yorker” donosi, że najświeższe badania wskazują, że diety rzadko kiedy stale i skutecznie prowadzą do spadku daty. Wszystkie atkinsy, bezglutenowce i paelo odchodzą (w końcu) do lamusa. Co więc jest skuteczniejsze? Do przeczytania na stronie magazynu.
  2. Klauny są creepy, wszyscy o tym wiemy. Teraz, jak donosi „Paper”, w niektórych stanach USA zapanował terror tych okropnych stworów. Może wydawać się to śmieszne, ale sprawa jest poważna, bo w grę może wchodzić przemoc, również ta seksualna, wymierzona w najmłodszych. To chyba ostateczny upadek mitu miłego i sympatycznego klauna. Sorry Ronald McDonald!
  3. Lady Gaga wróciła z cudownym singlem „Perfect Illusion”, ale przez „rozwód stulecia”, jak to napisał… tvn24 (!), jej nowy klip nieco przepadł. A szkoda, bo jest naprawdę rewolucyjny. Gaga w formie!
  4. „The Hollywood Reporter” potwierdził z kolei, że Jared Leto zagra główną rolę w firmie biograficznym o Andym Warholu. Oby wyszło to lepiej niż jego Joker w „Legionie samobójców”…
  5. Kasia Stupnicka popełniła bardzo dobry tekst na stronę polskiego VICE’a, w którym tłumaczy błędne założenia i stygmatyzację, jakiej dopuściła się Warszawska Szkoła Reklamy, a także zwraca uwagę na problem i postrzeganie prostytucji w przestrzeni publicznej. Przypomnę, że o sprawie pisałem także ja.
  6. Pamiętacie takiego pana Chazana, który mieni się wysokim tytułem naukowym? Warto przeczytać tę historię, by zobaczyć, jakim jest skurwysynem. Zaraz napiszecie, że używam niepotrzebnie brzydkich słów i generuję hejt, ale mam to gdzieś. Nie widzę nic złego w nazywaniu rzeczy po imieniu. A Chazan jest dla mnie obrzydliwą, śliską i mierną rzeczą.
  7. Podczas tegorocznego London Design Festival będzie cała sekcja poświęcona gównie. Nie „odchodzom” czy „fekaliom”, tylko gównie właśnie. Warto odwiedzić The Shit Museum, by oswoić się z tym tematem. Zabawne, że ludzie wydalają od początku swojego istnienia, lecz wciąż nie potrafią rozmawiać o tym procesie. Może artykuł na Dezeen trochę nas z tym oswoi?
  8. I na koniec wrócimy do tematu Brangeliny, ale zupełnie z innej strony. „The Atlantic” świetnie pokazuje seksistowskie działanie mediów kolorowych, które jasno wskazały rzekomych ofiarę i sprawcę tego rozstania. Uważajcie więc co czytacie i którym mediom wierzycie. Niektóre zwyczajnie nie zasługują na uwagę.

Komentarze:

3 Replies to “8 tekstów, które są ciekawsze niż szczegóły rozwodu Angeliny Jolie i Brada Pitta”

  1. Gaga rewolucyjna ?? ani klip ani muza nie sa odkrywcze. probowała kontrowersji , próbowała jazzu teraz próbuje byc jak typowa 20tka w szortach i kucykiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *