O tym, jak działają prawicowe trolle

Ilustracja: John Albert Bauer (1882 – 1918), szwedzki malarz i ilustrator. Grafika pochodzi z książki dla dzieci i przedstawia groźnego trolla, który został pokonany przez małego chłopca

Przez ostatnie dni wylało się na mnie tyle jadu, ile nie wylało się przez resztę mojego życia. Nie robię z siebie ofiary, sam postanowiłem zadrzeć z prawicą. A że ta funkcjonuje w sieci (i chyba nie tylko…) w bardzo specyficzny sposób, to pokusiłem się na zebranie ich zachowań w dekalog, który w oryginale jest ponoć dla nich największą świętością. Oczywiście można go złamać, jeśli chodzi o lewaków, feministki, gejów, „Gazetę Wyborczą” i każdego innego wymyślonego czy prawdziwego wroga.

 1. Niektóre media są złe i niewarto wierzyć w ani jedno ich słowo, lecz trzeba je wyśmiewać i niszczyć. No chyba, że nagle staną się dobre i można je podciągnąć pod nasze tezy.
 2. Eksponuj swoją wiarę katolicką, czczenie Żołnierzy Wyklętych i Jarosława Kaczyńskiego. To usprawiedliwi ewentualne rzucanie bluzgami, szyderstwa i groźby.
 3. Dyskutuj, ale tylko ze swoimi. Z lewakami i całą resztą hołoty wymieniaj się tylko wyzwiskami.
 4. Opowiadaj dużo żartów fekalnych. To takie śmieszne.
 5. Wierz w każdą najmniejszą bzdurę podaną przez swoje media. I powielaj je dalej bez zastanowienia.
 6. Myśl cały czas o tym, z kim sypia, co lubi w łóżku, kim był dziadek i co w młodości robił twój przeciwnik. To bardzo ważne.
 7. Nie masz nic do powiedzenia? To dobrze, napisz to.
 8. Jeśli ktoś udowodni ci kłamstwo, to wyzwij go od pedałów, lewaków i fanów „Gazety Wyborczej”. Dlaczego? Bo możesz.
 9. Pamiętaj, że Polska jest Chrystusem narodów. Należy wychwalać nie tylko nasze sukcesy (oczywiście te bez udziału lewaków), lecz także nasze porażki. Wszystkie były przecież prawie sukcesami, tylko ktoś uczynił na nasz kraj zamach.
 10. Jeśli wiesz już, że nie masz racji, to kłam. Nie ważne są środki, ważny jest cel. A nim jest Wielka Niepodległa Katolicka Biała Heteronormatywna Polska.

Uprzedzam, że komentarze są akceptowane manualnie. Proszę więc nie trudzić się.

Komentarze:

6 Replies to “O tym, jak działają prawicowe trolle”

 1. Ja mam jedynie uwagę ortograficzną: „Nieważne są środki” a nie „Nie ważne są środki”.
  Pozdrawiam

 2. Tego typu metodologię działania można zauważyć u wszystkich fanatyków – zmieniają się jedynie wrogowie i świętości.

 3. Państwo funkcjonuje źle, ale ja na przykład nie mam siły czasami też nad tym się rozwodzić na tyle, na ile może i powinienem. Jestem fanem przekładania wszystkiego w humor, a że poczuciem humoru grzeszę, to to mi pomogło jeszcze nie zwariować 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *