Dla dobra nas wszystkich: niech Leonardo DiCaprio dostanie już Oscara

To trwa za długo i mam wrażenie, że Leonardo także zdaje sobie z tego sprawę. Akademia wyraźnie uwzięła się na DiCaprio, a ten dwoi się i troi, by w końcu zdobyć upragnioną statuetkę. W „Zjawie” boleśnie to widać.

Nie jest tajemnicą, że Akademia Filmowa najchętniej przyznaje Oscary osobom, które upokorzyły się, oszpeciły i upadły dla roli. Jeśli w tym roku miałoby być tak samo, to Leo powinien zgarnąć wszystkie statuetki, również za film animowany oraz efekty specjalne. Bo trzeba przyznać, że efekciarstwa „Zjawie” nie można odmówić.

DiCaprio na ekranie dwoi się i troi, by rozbudzić w nas jakiekolwiek emocje. A film, mimo rewelacyjnych zdjęć, niestety nie broni się i wydaje się jednym z najgorszych w dorobku aktora. W każdej minucie widać, że „Zjawa” powstała, by dobitnie pokazać Akademii, że Leo na Oscara zasługuje. Niestety jest to bardzo uciążliwe dla widza, a film mimo pięknych widoczków i pięknego DiCaprio (tak, jest piękny mimo krwi, brudu i słabych dialogów) zupełnie nie broni się.

Także droga Akademio, ten apel jest do was – a wiem, że namiętnie mnie czytacie. Dajcie mu tego pieprzonego Oscara i nie każcie grać dłużej w tak nudnych filmach.

Komentarze:

6 Replies to “Dla dobra nas wszystkich: niech Leonardo DiCaprio dostanie już Oscara”

  1. Co za brednie, został naprawdę niesprawiedliwie potraktowany przy jednym rozdaniu (2014) i od razu największy aktor świata, którego na galach nie doceniają. Mówiąc o samych nagrodach i nie licząc statuetki dla McConaugheya, ZAWSZE byli lepsi od Leo, czy to rola miała większą wagę, czy zwyczajnie ktoś zagrał lepiej. Swoje zasłużył, w tym roku konkurencja jest nikła, więc można przyhamować z desperackim kibicowaniem „pokrzywdzonemu” aktorowi.

  2. A ja uważam, że rola DiCaprio jest genialna. Pokazać emocje bez słów – tak dobitnie, a jednocześnie naturalnie – to prawdziwa sztuka. Zgadzam się, że film jest piękny i okropnie nudny jednocześnie, ale DiCaprio zdecydowanie nie dwoi się, a już na pewno nie troi. Zagrał zajebiście. I potrafię to docenić mimo negatywnego wrażenia odnośnie do samego filmu.

  3. Aktor jak najbardziej niedoceniony na Oscarowej gali. Film jakimś cudem nominowany chociaż jest tak nudny i nużący że zastanawiam się jakim cudem jest tak zachwalany. Leonardo DiCaprio już dawno powinien dostać statuetkę chociażby za rolę w Django, Infiltracji czy Incepcji. No ale za Zjawę??

  4. Szczerze mówiąc film nie przypadł mi do gustu, oglądałam na dwie raty bo nie byłam w stanie do oglądać za jednym zamachem. Oscar dla głównego bohatera wreszcie się należy ale niekoniecznie za ten film. DiCaprio miał wiele świetnych ról w dużo lepszych filmach jak Django, Wyspa tajemnic, Infiltracja. Zjawa była dla mnie męcząca chociaż rola jako Hugh Glass z pewnością wymagała ogromnego wkłądu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *