Jeden głębszy z Michałem Witkowskim

„Jeden głębszy” to nowy cykl na blogu #ohpatryk. Sprawa jest prosta jak kieliszek wódki. Ja zadaję jedno pytanie, a gość wyczerpująco na nie odpowiada.

Mam nadzieję, że Michała Witkowskiego przedstawiać nie trzeba – to wybitny polski pisarz, który ostatnio podbija również portale plotkarskie. Wszystko za sprawą jego nowej pasji – mody. Michaśka ma własny blog poświęcony tej dziedzinie sztuki, przyjaźni się z Macademian Girl i jest bywalcem pokazów. Niektórzy uważają, że się zatracił i odbiła mu palma od zbyt dużych zarobków. Ja uważam, że jest barwnym ptakiem i zbrodnią byłoby ogołacać go z piór. Więcej o tym pisałem tutaj.

Foto: Marcin Kempski
Foto: Marcin Kempski

Patryk Chilewicz: Co jest ważniejsze i dlaczego: dobra literatura czy dobra koszula?

Michał Witkowski: Obawiam się, że to pytanie typu „Kogo bardziej kochasz? Tatusia czy mamusię?”. Może zabrzmi to dziwnie, ale dla mnie literatura i koszula to rzeczy z tej samej bajki, z dziedziny sztuki. Nie rozróżniam między teatrem, rzeźbą, instalacją wideo, wierszem, a pokazem mody. Są to dziedziny sztuki i spełniają takie same funkcje. Pokazem mody można powiedzieć dużo o świecie: zobacz chociażby „United States of Mind” Arkadiusa lub Galiano dla Dior Fall Winter 2011 / 2012. Jeden jest wypowiedzią o dzisiejszym świecie, drugi o tym, jak na przestrzeni wieków zmieniały się kanony piękna męskiego ciała. Oba dostępne na YouTubie.

Komentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *