Jeden głębszy z Seleną (Cyrulik)

„Jeden głębszy” to cykl na blogu #ohpatryk. Sprawa jest prosta jak kieliszek wódki. Ja zadaję jedno pytanie, a gość wyczerpująco na nie odpowiada.

Sławek, czyli dość popularna drag queen Selena / Saleene podjął się niezwykłego zadania – stworzenia pierwszego w Polsce salonu fryzjerskiego, którego wizytówką będzie otwartość dla środowiska LGBTQ. Spora część salonów nie ma problemów z osobami nieheteroseksualnymi, lecz ten jako pierwszy robi z tego atut. To jednak nie koniec atrakcji: usługi stylizacji włosów zostały połączone z relaksem i sztuką: w ogródku można posiedzieć ze znajomymi i posłuchać muzyki, a Cyrulik organizuje też wernisaże.

photo1
Patryk Chilewicz: Mam wrażenie, że lewica jest teraz w odwrocie. Przegrywa wybory, nie potrafi się zjednoczyć, brak jej pomysłu na siebie. Tymczasem wy otwieracie salon fryzjerski LGBTQ. Nie boicie się wybitych okien i braku klientów?

Sławek / Selena: Nie, nie boimy się. Co do powybijanych szyb to wystarczy dobre ubezpieczenie. Utraty klientów nie obawiamy się, bo wykonujemy usługi na wysokim poziomie i one bronią się zarówno z tęczową flagą na witrynie, jak i bez niej. Osoby ze środowisk LGBTQ mają okazję przyjść do miejsca publicznego, niezakonspirowanego i czuć się w nim zupełnie swobodnie, a heteroseksualni klienci mogą zobaczyć takie osoby w trakcie normalnych, codziennych czynności. To może zburzyć obrazy zapamiętywane z parad czy klubów gejowskich i pokazać, że tak naprawdę nasze życie na co dzień toczy się tak samo jak ich. Zapraszamy wszystkich do wspólnego spędzania czasu w miłym miejscu oraz do zmiany fryzury, nie do zmiany orientacji. Żadna partia i żadna ustawa nie zmieni nastawienia społeczeństwa do nas. Chcąc otwartości i tolerancji sami musimy wyjść z cienia i nie bać się mówić otwarcie, że w tym salonie gej, lesbijka, bi, trans, ale i hetero są i będą traktowani jednakowo dobrze. Jeśli ktoś tego nie będzie akceptował, to niech idzie gdzie indziej. Jesteśmy dobrzy w tym co robimy i nie boimy się być przy tym sobą.

unnamed-1 unnamed

Cyrulik
Ul. Postępu 10, Warszawa

Komentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *