#jedengłębszy Błażej Strzelczyk tłumaczy czy Jezus zagłosowałby na PiS

Błażej Strzelczyk to dziennikarz „Tygodnika Powszechnego”. Ma własny blog – #FollowJezus. Publicysta, autor wywiadów.Publikował w „Gazecie Wyborczej”, miesięczniku „W Drodze”, portalach „deon.pl” i „natemat.pl”. Mimo wielu dzielących nasz różnic spokojnie mogę zadeklarować, że jestem wielkim fanem jego głowy i pióra.

Patryk Chilewicz: Czy gdyby Jezus żył w dzisiejszych czasach byłby bliżej prawicy czy lewicy?

Błażej Strzelczyk: Po pierwsze: Jezus żyje! Więc źle postawiłeś pytanie.
Po drugie: Jezus nie lubi gdy zapisuje się go do partii politycznych.
Po trzecie: gdybyś zapytał: „co by się stało, gdyby na dniach przyszło do paruzji – czyli do powrotu Jezusa na ziemię”, to odpowiedź nie będzie trudna.
Jezus będzie więc po stronie głodnych, i tych, którzy karmią;
spragnionych, i tych, którzy dają pić; przybyszów (uchodźców), i tych, którzy przyjmują przybyszów (uchodźców); nagich, i tych, którzy dają ubrania; chorych, i tych, którzy chorych odwiedzają; no i więźniów, oraz tych, którzy się więźniami opiekują. Będzie więc raczej po stronie tych, którzy głośno mówią o wykluczonych ekonomicznie, bezradnych, pokaleczonych, biednych, poniżanych itd. Raczej nie będzie po stronie bogatych, zamożnych kapitalistów.
A po której stronie jest dzisiejsza lewica i prawica to chyba sam doskonale wiesz.


„Jeden głębszy” to cykl na blogu #ohpatryk. Sprawa jest prosta jak kieliszek wódki. Ja zadaję jedno pytanie, a gość wyczerpująco na nie odpowiada.

Komentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *