PATRYK CHILEWICZ

Momenty

Published (updated: ) in przemyślenia. Tagi: .

Momenty

Są oczywiście momenty, w których jest słabiej, w których ktoś powie czy napisze ci, że to co robisz jest bez sensu, niepotrzebne i nie ma to żadnego znaczenia. Po latach przyjmowania takich wiadomości co prawda nauczyłem się, żeby mieć to gdzieś i zwykle mam, ale są momenty, w których w chwili złości (lub szczerości?) usłyszysz coś takiego od bliskiej osoby, z której zdaniem się wyjątkowo liczysz.

I wtedy wszystko opada. Budowania misternie pewność siebie kurczy się do zera, motywację trafia szlag, a wszelkie plany dostają przycisk pauza do odwołania. Zastanawiasz się, czy to wszystko jest iluzją, w której trwasz niepotrzebnie, czy twoje życie nie jest imprezą bliskich znajomych, w których jesteś jedyną osobą spoza paczki i nikt tego głośno nie mówi, ale nikogo nie obchodzisz. Myślisz wtedy, czy twoje istnienie to żart, który sam sobie zrobiłeś, którego jesteś bohaterem i ofiarą równocześnie. Czy cokolwiek co uczynisz, czy ma to jakikolwiek sens.

Wiesz, że to nieprawda i być może głowa podpowiada ci, żeby okiełzać te myśli, że to nic dobrego. Ale nie umiesz. Kłębisz je w sobie, w końcu zmęczony idziesz spać czy wypierasz je z głowy, udając dalej uśmiech i dobro. Ciągniesz ten swój wózeczek wątpliwości, bo nic innego nie masz. Wszystko jest umoczone w tych myślach i nie pomoże tu magiczny proszek do prania czy do prania mózgów. Trwasz.

No więc są takie momenty. Ostatnio taki miałem.

Dodaj maila, by nie przegapić wpisów.
Loading