Premiera klipu „Eksterminacja” zespołu Krem i wywiad z Wiki Królikowską

Dziś premiera nowego klipu zespołu Krem. Klip powstał trzy lata temu w Łodzi, lecz światło dzienne ujrzał dopiero dziś. Dlaczego? O tym w krótkiej przypremierowej rozmowie z Wiki Królikowską.

Zrzut ekranu 2014-07-30 (godz. 13.00.31)

Patryk Chilewicz: Dlaczego tak długo?

Wiki Królikowska: Z braku kapusty na postprodukcję. Na szczęście jakaś dobra duszyczka zrobiła nam niespodziankę i zmontowała to po cichu. Taki prezent to ja rozumiem!

Kim jest anonimowa osoba?

Jest to znany twórca reklam i zagranicznych wideoklipów z wielkimi budżetami. Oczywiście pracuje głównie poza Polską. W Nowym Jorku każde dziecko zna jego imię. Ale w naszym kraju takich ludzi się nie ceni wystarczająco.

Zrzut ekranu 2014-07-30 (godz. 13.00.29)

Skąd pomysł na teledysk?

Klip miał pokazać nasze zagubienie w wirtualnym świecie, którego granice od dawna wykraczają poza komputer i zmieniają relacje międzyludzkie w „realu”.

Skąd inspiracja na sam tekst?

Wielu osobom wydaje się, że jak zmienią status na fejsie lub usuną kogoś ze znajomych to znaczy, że sprawa między nimi jest zamknięta. To niestety tak nie działa. Wylewanie bluzgów na byłego partnera lub niespełnioną miłość w internecie jest głupie i okrutne. Używajmy internetu z głową. Wysyłanie miłych mejli – tak! Obrabianie komuś tyłka – nie! Nieporozumienia rozwiązuje się w cztery oczy.

Zrzut ekranu 2014-07-30 (godz. 13.00.42)

Odgrzewacie teraz stare kotlety czy będzie coś nowego?

W przyszłym miesiącu kolejna premiera. Szczegóły niebawem, ale zdradzę, że będzie miała miejsce albo w Płocku na festiwalu Rynek Sztuki, gdzie supportujemy Waglewskich albo w Krakowie w naszej ulubionej galerii sztuki.

Czy lubisz Dorotę Masłowską?

Oczywiście.

Komentarze:

2 Replies to “Premiera klipu „Eksterminacja” zespołu Krem i wywiad z Wiki Królikowską”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *