Kim jest Britney Spears? // recenzja

„To ja jestem Britney!” – miał wykrzykiwać ojciec Britney Spears w czasach, gdy znajdowała się ona pod jego kuratelą. Kim naprawdę jest księżniczka popu? Niewinną dziewczynką, produktem marketingowców, ofiarą mediów czy kimś zupełnie innym? Na to pytanie stara się odpowiedzieć Jennifer Otter Bickerdike, autorka książki o życiu Brit.

Z „Być Britney” dowiadujemy się wielu ciekawostek z życia piosenkarki i widać, że autorka poświęciła dużo czasu na zebranie danych do tej biografii. Przypisów jest ponad 300 i to się ceni, bo widać wkład włożony w udokumentowanie barwnej historii Britney.

Książka wciąga, pokazuje kulisy nie tylko życia Spears, ale szerzej popkultury przełomu wieków. Nakreśla pewien obraz Britney i chyba to mi jedynie przeszkadza w tej książce: nie pozostawia czytelnikowi miejsca do samodzielnej decyzji, co właściwie sądzi o artystce. Za dość jednoznaczne, a przy tym mało krytyczne podejście daję 4 na 5 gwiazdek.

„Być Britney” powinna spodobać się nie tylko fanom Britney, ale też osobom, które interesują kulisy show-biznesu, relacja celebryta-media i najnowsza historia popkultury. Do przeczytania w weekend!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.